محمد یوسفیان 5 فروردین 1400 اقتصاد

۶ نکته‌ی عملی تا از پول، پول بسازیم!

مهارت های مالی برای زندگی بهتر ضروری است. ما باید بفهمیم پول چگونه کار می کند و چه کاری می توانیم انجام دهیم تا رشد کند و برای ما کارساز باشد. پس انداز پول برای اولین قدم خوب است ، اما یادگیری استفاده از آن برای بدست آوردن سود و نتایج بیشتر لازم است. در اینجا چند نکته برای شروع پولسازی با سرمایه ی فعلی را باهم مرور می کنیم.

شروع به سرمایه گذاری کنید

بهترین راه برای کسب درآمد بیشتر با پول خود سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری کار ساده ای نیست ، اما می توان این کار را با گزینه های کم خطر شروع کنید. سرمایه گذاری می تواند به مرور زمان سود ایجاد کند و به شما کمک کند تا سرمایه اولیه خود را رشد دهید.

اگر تازه این سفر مالی را آغاز کرده اید ، با گزینه های کم خطر شروع کنید و به دنبال فرصت های مختلف سرمایه گذاری باشید.

همه پول خود را در یک مکان قرار ندهید ، در عوض ، سعی کنید در سیستم های مختلف سرمایه گذاری کنید و ببینید چه چیزی مفید است. با این کار اطمینان حاصل می کنید که بیش از حد ضرر نمی کنید و می توانید قواعد بازی را بدون استرس زیاد یاد بگیرید.

مشاغلی را راه اندازی کنید که به سرمایه زیادی احتیاج ندارد

راه دیگر ، راه اندازی مشاغلی است که برای شروع کار به سرمایه زیادی احتیاج ندارد. ممکن است یک شغل جانبی در نظر بگیرید که به شما کمک می کند پول بیشتری کسب کنید. بسیاری از مشاغل دیجیتال به سرمایه گذاری بسیار کمی نیاز دارند ، به عنوان مثال ، شروع پیج اینستاگرام!

همچنین می توانید در مشاغلی سرمایه گذاری کنید که در حال حاضر در حال اجرا است و به شما امکان می دهد حق رای دادن را بدست آورید یا وارد بازار شوید. با این حال مواظب کلاه برداران با وعده های پولدار شدن در مدت کوتاه باشید! تحقیق خود را انجام دهید و چیزی پیدا کنید که به درآمد شما کمک کند.

کالاهای سرمایه ای بخرید نه مصرفی

روش دیگر کسب درآمد بیشتر خرید دارایی است. ممکن است شما به دنبال خرید چیزی ارزشمند باشید که با گذشت زمان آن ارزشش را از دست ندهد. سرمایه گذاری در یک ملک ، اشیاء با ارزش یا گزینه های مشابه روش های خوبی برای کارکردن پول شما است ، با این حال مهم است که مراقب باشید در این راه ضرر نکنید.

به عنوان مثال ، اگر شما در یک ملک سرمایه گذاری می کنید ، اطمینان حاصل کنید که در نهایت بی فایده نخواهد بود زیرا منطقه ای که در آن قرار دارد ممکن است به سرعت خالی از سکنه یا پر از جمعیت شود. از طرف دیگر ، کالاهای مصرفی به مراقبت و پول مداوم نیاز دارند و ممکن است در طولانی مدت هزینه بیشتری داشته باشند.

مراقب کلاه برداران باشید!

دنیای مالی ، به ویژه جنبه دیجیتالی آن ، پر از کلاهبرداری و وعده های دروغ است. هر کجا که بروید ، ممکن است وعده هایی برای درآمد هنگفت را ببینید. با این حال ، اعتماد به چنین وعده هایی کمی دشوار است.

اگر کسی برای یک سرمایه گذاری اندک به شما میلیون ها تومان سود قول دهد ، احتمال این که واقعی نباشد وجود دارد. مراقب برنامه های بازاریابی و هرمی جعلی باشید که نوید درآمد می دهند اما به ندرت نتیجه می دهند. قبل از اینکه به آنها پول بدهید به تحقیق در مورد شرکت بپردازید.

تصویر بزرگتر را در نظر بگیرید

انگیزه خوب برای جستجوی فرصت ها ، اندیشیدن برای تصویر بزرگتر است. در حال حاضر ، ممکن است از پول خود برای بیرون رفتن برای یک وعده غذایی استفاده کنید. اما در ۱۰ سال چه اتفاقی می افتد؟ در ۲۰ سال چطور؟ هنگام بازنشستگی؟ پول خود را نه تنها برای زمان حال خود بلکه برای آینده خود نیز بکار بگیرید. به دنبال فرصتهایی باشید که به شما کمک کند ثبات مالی را در طول سالها و حتی دهه های بعدی حفظ کنید.

برای یادگیری کمی وقت بگذارید

مهارت های مالی در نهایت فقط مهارت هستند. برای استفاده بهتر از پول خود ، ممکن است لازم باشد کمی بیشتر در مورد نحوه کار آن بیاموزید. وقت بگذارید و کمی بیشتر در مورد آن بیاموزید و دریابید که چگونه می توانید پول خود را سودمند کنید. این به شما کمک می کند فرصت های پیش آمده را بهتر تحلیل کرده و گزینه های واقعی و جعلی را از یکدیگر تشخیص دهید.

اطلاعات بیشتر به شما کمک می کند فرصت هایی را که قبلاً از آنها نمی دانید بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که پول شما درآمد بیشتری کسب می کند. برای اینکار می توانید از یک بیزنس کوچ کمک بگیرید.