محمد یوسفیان 29 اسفند 1399 کوچینگ کسب و کار

شش قدم حیاتی برای تبدیل شدن به یک کوچ موفق

بسیاری از مربیان تازه کار فکر می کنند تنها چیزی که نیاز دارند یک ایده یا محصول است. آنها فکر می کنند با داشتن نامی برای کسب و کار بیزنس کوچینگ خود و کمی تلاش براحتی محصولشان فروخته شده و درآمدزایی می کنند. اما اگر تا کنون کسب و کار داشته اید، می دانید موارد بیشتری حائز اهمیت است!


نکات زیر برخی اصول حیاتی را بیان می کند که می توانید امروز برای موفقیت بیشتر در مربیگری کسب و کار استفاده از آنها را شروع کنید.

قدم اول: اهداف موفقیت را تعیین کنید

تعیین اهداف به شما کمک می کند تا روی آنچه می خواهید در کسب و کار خود به انجام برسانید متمرکز باشید. با اهداف بلند مدت شروع کنید برای جایی که دوست دارید پنج ، ده یا پانزده سال دیگر در آنجا باشید. در مرحله بعد ، اهداف کوتاه مدت روزانه ، هفتگی و ماهانه را ایجاد کنید.

دستیابی به آزادی مالی یک هدف کلی بلند مدت است ، اما رسیدن به این سطح ، اهداف کوچک زیادی را می طلبد. برای ایجاد یک جریان ثابت درآمد باید اهداف کوچکی تعیین کنید. یک کسب و کار بیزنس کوچینگ زندگی بدون هدف به جایی نمی رسد ، بنابراین قبل از شروع هر کار دیگری این قدم را بردارید.

قدم دوم: یک دفتر کار دلپذیر و حرفه ای ایجاد کنید

فضای کاری شغل خود را ارزیابی کنید و یک فضای اداری دلپذیر و جذاب ایجاد کنید. دفتر خود را با گیاهان ، گلها و آثار هنری تزیین کنید. همچنین می توانید با تصاویر پس زمینه فضای جذابی ایجاد کنید.

وقتی به دفتر کار خود می رسید ، متوجه می شوید که یک فضای دلپذیر می تواند برای تقویت روحیه شما معجزه کند. و وقتی در کار شادتر باشید ، کارهای بیشتری انجام می دهید. یک رفتار دوستانه و با انرژی این امکان را به شما می دهد تا مشتری بیشتری جذب کنید.

قدم سوم: منظم شوید

هنگامی که یک محل مشخص برای کسب و کار خود در نظر گرفتید ، آن را با وسایل و ابزار پر کنید تا کار را راحت و کارآمد کند.

میز و صندلی های ارگونومیک اداری را انتخاب کنید که راحت باشد. میزهای دارای قفسه و کابینت می توانند سازماندهی دفتر شما را آسان کنند ، مخصوصاً اگر فضای اداری محدودی داشته باشید. همچنین ، یک لیست کارهای روزانه ، تقویم و دفتر برنامه ریزی شخصی را برای اولویت بندی کارها نگه دارید.

قدم چهارم: به برنامه خود متعهد باقی بمانید

هنگامی که به عنوان یک مربی کسب و کار فعالیت می کنید ، به راحتی ممکن است بدلیل مشغله های کاری یا اختصاص وقت به فعالیت های تفریحی برنامه ریزی خود را بهم بریزید.

به خاطر داشته باشید که هر کاری که امروز انجام نشده است معمولاً به معنای کار بیشتر در روز بعد است. در نهایت ، شما شبانه روز کار خواهید کرد و برای انجام هر کاری بیش از حد خسته خواهید شد. برای تبدیل شدن به یک مربی موفق کسب و کار ، یک برنامه روزمره ثابت را حفظ کنید و یک برنامه کاری تنظیم کنید که بتوانید هر روز به آن پایبند باشید.

قدم پنجم: کسب و کار را از کارهای شخصی جدا کنید

نکته بسیار مهم در زمان کوچینگ ، رعایت یک برنامه است. هرگز اجازه ندهید کارهای شخصی مانع کار شما شوند. این موارد می تواند از خرید تا دیدار دوستان یا اقوام گرفته تا تماشای فیلم باشد.

از رایانه خود فاصله بگیرید ، اما سعی کنید در زمان استراحت خود را درگیر کارهای شخصی نکنید. کارهای شخصی باعث می شود ذهن شما از تمرکز خارج شود و پس از آن بازگشت به روال کار منظم را با مشکل روبرو کند.

کارهای دیگر را برای استراحت پیدا کنید که ذهن شما را از کار دور نمی کند. ۱۵ دقیقه پیاده روی کنید. بنشینید و کتاب مربوط به بیزنس کوچینگ را بخوانید. یا ، یک استراحت سریع و مختصر ، البته با یک میان وعده سالم!

قدم ششم: امور مالی خود را مرتب نگه دارید

پیگیری داده ها و ستانده های مالی با استفاده از کاغذ ، نرم افزارهای صفحه گسترده مانند اکسل (Excel) به راحتی از کنترل خارج می شود. اگر اینگونه هستید ، وقت آن است که امور مالی شرکت خود را به طور دقیق در طول سال پیگیری و سازماندهی کنید. این امر همچنین باعث می شود که حساب و کتاب مالیات کاملاً آسان تر شود.

مهم نیست که شما نیازهای حسابداری ساده یا پیچیده ای دارید ، با کمک نرم افزارهای مالی مانند QuickBooks ، قادر خواهید بود به راحتی و به طور موثر امور مالی خود را مدیریت کنید.

هنگامی که از این نکات هنگام کوچینگ استفاده می کنید ، آماده بهره مندی از یک سیستم کسب و کار ثابت خواهید بود. می توانید با انجام کاری که به آن علاقه دارید درآمد کسب کنید و کسب و کار کوچینگ شما می تواند تا ارتفاعاتی که هرگز تصور نمی کنید پیشرفت کند!

منبع: وبلاگ تربیت مربیان