محمد یوسفیان 28 اسفند 1399 کوچینگ کسب و کار

کوچینگ کسب و کار چیست؟

آیا تابحال با مدیر یا صاحب کسب و کاری مواجه شدید که نیاز به کمک برای حل مسائل توسط یک کارشناس خبره و بی طرف برای حل مسائل ظریف و حساس کسب و کار خود داشته باشد؟
اگر به فکر شروع بیزنس کوچینگ یا مربیگری کسب و کار هستید ، پیشنهاد می‌کنم این مقاله را تا انتها بخوانید تا با نقش اصلی یک بیزنس کوچ آشنا شوید.

مربی کسب و کار: مدل هایی برای محل کار


اولین مدل های مربیگری به دهه ۱۹۵۰ برمی گردد و حتی تا دهه ۸۰ میلادی، هنوز مدلهای غیر منعطفی بودند. تا اینکه در دهه ۹۰ میلادی که مدل های مربیگری ورزشی محبوبیت بیشتری پیدا کردند.

مدل مربیگری سنتی که پیرامون مدلهای تغییر مانند مدل رشد ، برنامه ریزی اقدام ، تعیین هدف و غیره تشکیل میشدند ، از ایجاد تغییرات رفتاری پایدار که قابل اندازه گیری باشند عاجز بودند. استفاده از رویکرد “یک روش ثابت برای همه” بی اثر است زیرا از الگوی رفتاری فرد که نحوه اجرای مهارت بهبودی را کنترل می کند ، چشم پوشی می کند.

مربیگری حرفه ای قرن بیست و یکم روشی ترکیبی است که علوم رفتاری آن را پایه گذاری کردند. مدل مربیگری امروز شامل باورهای شخصی ، رشد ، نگرش ها ، ارزش ها ، انگیزه ، یادگیری اجتماعی و احساسات همراه با پویایی سازمانی و شخصی است.

یک مدل مربیگری باید انعطاف پذیر و سازگار باشد تا بتواند متناسب با نیازهای خاص مشتری به او کمک کند. مدل های مربیگری برای محل کار باید در طولانی مدت موثر باشند. آنها نباید راه حلی ارائه دهند ، بلکه باید شرایطی را فراهم کنند که شرکت کننده (ها) راه حل های خود را بیابند.

مربی کمی شبیه یک بلندگو است که گفتگویی را مطرح می کند که به رشد و پیشرفت شرکت کنندگان کمک می کند و می تواند به رشد و شکوفایی یک کسب و کار نیز کمک کند.

کوچ کسب و کار در محیط هایی که تمایل به عملگرایی ، ترقی و فعال بودن دارند اما در عین حال فرصتی برای به چالش کشیدن و تحریک وجود دارد ، بهترین عملکرد را دارد.

درک نقش مربی کسب و کار (بیزنس کوچ)


یک مربی کسب و کار می تواند به مشاغل کمک کند بتوانند تصمیماتی اساسی بگیرند که با سیستم ارزش خود همسو باشد. این یک هدف یک ماهه ، سه ماهه ، دو ساله یا پنج ساله باشد ، وجود یک بیزنس کوچ یا مربی کسب و کار می تواند موجب وضوح و جهت دهی به هر کسب و کاری کمک کند.

بنابراین مربیان کسب و کار (Business Coach) دقیقاً چه کاری انجام می دهند؟ بیایید نگاهی بیندازیم

مورد اول: مربی تجارت از کارمند پشتیبانی می کند
معمولاً مدیران وقتی از نحوه کنترل وضعیت خاصی مطمئن نیستند از مربی راهنمایی یا کمک می گیرند. گاهی اوقات قبل از رویارویی با یک وضعیت دشوار وجود یک کوچ بسیار موثر است. یک مربی کسب و کار می تواند به بهبود توانایی ها و عزت نفس مدیران کمک کند.

مورد دوم: یک مربی کسب و کار به مدیران کمک می کند تا راه حل های خود را توسعه دهند
مدیران، معمولاً می دانند چگونه رفتار کنند و چه کاری باید انجام دهند. وظیفه مربی این است که از مدیران جواب بگیرد تا آنها بتوانند راه حل های خود را اراه دهند. یک مربی می تواند گزینه هایی را ارائه دهد ، توصیه هایی ارائه دهد و حتی نظر بدهد ، اما در پایان مدیر باید پاسخ سوالات خود را بیان کند.

مورد سوم: یک مربی باید مهارت های ارتباطی عالی داشته باشد
گوش دادن یک مهارت کلیدی است که همه مربیان برای درک نیازهای واقعی مدیر به آن نیاز دارند. مربی باید کاملاً درگیر شود و اطلاعاتی را که ارائه می شود بدون قضاوت در نظر بگیرد. گوش دادن شامل مشاهده زبان بدن ، حالت چهره ، تن صدا و حرکات است.

مورد چهارم: مربی کسب و کار، یک مدرس است
شما به عنوان یک مربی خارج از سازمان ، همانطور که جلسه برگزار می کنید به مدیران ، مدیران اجرایی و رهبران آموزش می دهید. هدف این است که آنها خودکفا شوند. نقش مربی این است که ابزارهای لازم را برای موفقیت آنها در یک سازمان در اختیار آنها قرار دهد.

نقش مربی باید مشخص باشد. همانطور که مربی می تواند برای یک شرکت ، مدیریت و کارکنان مهم باشد ، بسیار مهم است که از همان ابتدا دستورالعمل های روشن و مختصر برای اطمینان از کاستن ریسک ایجاد شود.

منبع: وبلاگ تربیت مربیان